Досі велика кількість користувачів вважає, що антивірус варто встановлювати, тільки якщо система вже явно заражена. І користувачі впевнені, що інфікування комп’ютера можна помітити неозброєним оком — система почне гальмувати, виснути і нестабільно працювати. Виходить — попрацював якийсь час, нахапав в інтернеті вірусів, встановив тимчасово антивірус, вилікував систему, видалив антивірус і спокійно працюєш далі. Адже навіщо потрібна постійно працююча програма, яка уповільнює швидкість роботи комп’ютера?

Потрібна, як мінімум тому, що це омана, що інфікування системи можна відразу помітити. Найчастіше, хакери спеціально розробляють такі віруси, які не будуть себе ніяк проявляти, до певної події.

Це, правда, що при постійній роботі антивіруса швидкість роботи комп’ютера дійсно падає. Але при цьому, ваш комп’ютер на 99% буде захищений від проникнення вірусів.

Тут виникає закономірне питання, а чим же так небезпечні віруси і чим вони можуть нашкодити користувачеві?

Можливо, саме для вас, вони й не небезпечні. Якщо ви використовуєте свій ПК, тільки, як калькулятор або ігрову приставку. У всіх інших випадках, віруси можуть завдати величезної шкоди вашої інформації, вашого комп’ютера або навіть використовувати ваш ПК для атаки на інші комп’ютери.

Якщо у вас не встановлений ​​антивірусний захист, а ви часто відвідуєте різні соціальні мережі на кшталт «Вконтакте» або «Facebook» то, по-перше, ризикуєте втратити свої паролі на цих сайтах, а за їх відновлення з вас вимагатимуть грошей. По-друге — ваші фотографії, курсові, дипломи та інші цінні файли можуть виявитися зашифровані спеціальним алгоритмом, і за розшифровку з вас знову зажадають грошей.

Не варто забувати, що для зараження не обов’язково навіть мати доступ до інтернету — досить підключити до комп’ютера інфіковану флешку і ваша система заражена.

Втрата цінної інформації ще не найгірший варіант. Широке поширення різних онлайнових операцій з реальними банківськими рахунками, а також поява віртуальної валюти стимулювало виникнення величезної кількості спеціальних вірусів-троянів. Це особлива категорія вірусних програм, які можуть перебувати в пам’яті комп’ютера довгий час у скритному стані і активізуватися тільки в разі входу на сайти онлайн- банкінгу. У більшості випадків атака віруса-трояна призводить до того, користувач втрачає всі свої гроші.

Найгірший варіант, якщо вірус інфікує сервера великої компанії. У такому випадку весь документообіг фірми може бути заблокований і вся робота зупиниться. Ще гірше, якщо вірус проникне в бухгалтерські програми, в такому випадку наслідки будуть катастрофічними.

Та всього цього уникнути досить просто. Своєчасно встановлений антивірус позбавить вас від багатьох неприємностей.

Додати коментар